Перефразовуючи відому приказку “Очі – дзеркало душі”, можна сказати, що шкіра обличчя – це дзеркало здоров’я людини. Шкіра є не тільки атрибутом краси, а й дуже важливим органом твого організму. Вона захищає його від бактерій, виводить шлаки, а також здійснює функцію дихання тіла. На здоров’я та красу шкіри впливає багато факторів. До них належать, зокрема, і нормальна робота внутрішніх органів, і раціональне харчування (менше вуглеводів, цукру, тістечок та алкоголю, більше свіжих фруктів, овочів та достатня кількість води), і здоровий сон та душевний спокій. Крім того, зовнішні чинники: мороз, вітер, ультрафіолетове випромінювання сонця, забруднені повітря та вода – відіграють не останню роль у тому, як почувається твоя шкіра. Через брак кисню та постійну атаку бактерій і токсинів, вона втрачає пружність, гарний колір та блиск, з’являються різноманітні алергійні прояви, шкіра швидко старіє.
Тобі поки що зарано перейматися проблемою боротьби зі зморшками й застосовувати дорогі омолоджувальні креми чи піддавати обличчя складним процедурам у косметичних кабінетах. Однак ти не повинна сидіти, склавши руки, в очікуванні, що шкіра сама про себе піклуватиметься. Твоє завдання – допомогти їй якогомога довше зберігати свій потенціал здоров’я та краси. Ти зможеш його успішно вирішити, якщо керуватимешся основними правилами догляду.
Правило 1. Процес догляду за шкірою передбачає виконання трьох основних завдань: очищення, пом’якшення, захист від впливу зовнішнього середовища.
Правило 2. Алгоритм догляду за шкірою складається з наступних етапів: очищення, тонізування, зволоження, живлення.
Перший крок до гарної, доглянутої шкіри – її щоденне ретельне очищення. Воно вкрай необхідне для будь-якого типу шкіри і в будь-якому віці. Причому, робити це треба двічі на день: вранці та ввечері. Ввечері – зрозуміло чому, – щоб звільнитись від макіяжу та пилюки, що осіла на твоїй шкірі за цілий день прогулянок на “свіжому” повітрі. Зранку ж комусь може здатися, що вмиватися немає потреби. Але це, як переконують фахівці, є фатальною помилкою. Після “трудової” ночі, коли процес метаболізму клітин шкіри проходить найбільш активно, обов’язково треба змити шкідливі продукти клітинного обміну, тобто шлаки. Бо інакше шкіра “задихатиметься” від власних токсинів, і використання “суперефективних” кремів, у кращому випадку, не принесе жодної користі.
Найпоширеніший спосіб очищення шкіри – вмивання водою. Вода – доступний і, разом із тим, корисний
засіб омолодження та очищення шкіри. Подразнюючи нервові закінчення шкіри, вона посилює обмінні процеси і добре тонізує шкірний покрив. Проте часте вмивання з використанням води з водогону та звичайного туалетного мила пересушує шкіру, сприяє її лущенню, іншии алергічним реакціям. Щоб водні процедури пішли тобі тільки на користь, краще використовуй питну або талу воду (заморозь звичайну воду в морозильній камері, а потім дай їй розтанути) та крем-мило, що має нейтральний стосовно шкіри pH. Крім того, режим вмивання підбирай залежно від типу шкіри та пори року.
1. Приклади до чола, щік, носогубного трикутника чисте сухе дзеркало.
Якщо всі ділянки залишають на склі масні відбитки, у тебе – жирна шкіра, а коли чоло і щоки не дають плям, – комбінована.
2. Вмийся з милом. У разі появи відчуття стягнутості обличчя, а шкіра блищить та пересушена, тоді ти належиш до категорії жінок із сухим типом шікри. Коли ж після такої процедури твоє обличчя залишається гладеньким, пружним та еластичним, то у тебе нормальний тип шкіри.
3. Ти маєш схильність до появи алергічних реакцій: почервоніння, лущення? Це свідчить про проблемну, чутливу шкіру.
• Вмивайся двічі на день: вранці та ввечері, але з милом – тільки ввечері.
• Вранці вмивайся водою кімнатної температури (вона спричиняє короткочасне звуження кровоносних судин, а потім – їх розширення, посилює циркуляцію крові, покращуючи цим живлення шкіри), а ввечері – теплою водою (це заспокоює і сприяє швидкому засинанню).
• Порада косметолога: Твоїй шкірі піде на користь вмивання відваром липового цвіту або м’яти. Приготуй його заздалегідь: 2 столові ложки трави залий склянкою окропу, дай покипіти 5-10 хвилин, потім остуди та проціди через марлю. Вмивайся відваром кімнатної температури.
• Ранком вмивайся прохолодною водою, що звужує пори; ввечері – по черзі теплою та прохолодною.
• Порада косметолога: Для вмивання можеш використати настій подорожника, кропиви, мати-й-мачухи, ромашки. Готується він так: 2 столові ложки суміші чи будь-якої з трав заливають двома склянками окропу і настоюють 30 хвилин. Вмивайся настоєм кімнатної температури.
• Тобі варто відмовитися від ранкового вмивання на користь вечірнього.
• Порада косметолога: Використовуй для цієї процедури настій ромашки, м’яти, чистотілу, що має заспокійливу та протизапальну дії. Готується він так:
2 столові ложки суміші чи будь-якої з трав заливають двома склянками окропу і дають настоятися. Вмивайся настоєм кімнатної температури.
• Жорстка вода може викликати лущення та сухість шкіри. Для пом’якшення воду кип’ятять або додають до неї питтєву соду чи борну кислоту (півчайної ложки на літр води).
• Тривале використання гарячої води спричиняє стійке розширення судин шкіри, і, відповідно, її почервоніння, розслаблення м’язів; шкіра стає млявою, з’являються ранні зморшки.
• Холодна вода влітку приємно освіжає та зволожує шкіру, проте взимку може викликати спазм судин обличчя.
За давньогрецькою легендою, Афродіта – богиня кохання та краси, постала з морської піни. Мабуть, давні греки вважали, що втілення жіночої вроди повинно було народитися саме з водної стихії, завдяки її прозорості та чистоті. Проте “збагачена” хлором водопровідна вода, з якою більшість із нас має справу, не йде у жодне порівняння з екологічно-чистою водичкою часів Афродіти. І саме вона зараз досить часто може стати підступним ворогом жіночої краси. Крім того, однієї води буває замало, коли йдеться про змивання водостійкого макіяжу…
Косметична індустрія пропонує сьогодні безліч засобів для очищення шкіри, причому, на будь-який смак та гаманець. Для того, щоб всі згадати, спробуємо виробити певну систему.
Отже, для початку давай розберемося із засобами для щоденного очищення. Їх можна розділити на три групи:
• Засоби, що потребують змивання водою. До цього класу належать: гелі, муси, пінки, “мило без мила”. Їм надають перевагу люди з жирною, змішаною та нормальною шкірою – як правило, без споліскування обличчя водою вони почувають себе дискомфортно.
• Засоби, що знімаються за допомогою серветки. Це класичне косметичне молочко, залишки якого забирають серветкою або ватним тампоном, просякнутим лосьйоном чи тоніком. Вмиватися молочком полюбляють ті, у кого шкіра нормальна або суха.
• Засоби, що не потребують змиваня. Сюди належать сучасні препарати: спеціальні міцелові водні розчини для очищення та “екстренні” засоби “три в одному”. Вони оптимально підходять людям із чутливою, схильною до алергічних проявів шкірою. Проте для проблемної шкіри підбирати очищуючий засіб потрібно індивідуально. Наприклад, ті ж міцелові розчини, залежно від добавок у їх складі, можуть призначатися і для шкіри жирної з акне (вугрями), і для дуже сухої, схильної до подразнень.
Тепер декілька слів про глибоке очищення шкіри, метою якого є видалення відмерлих клітин та поліпшення кровообігу. Його треба проводити один (для сухої та нормальної шкіри) або два (для жирної шкіри) рази на тиждень. З цією метою використовуй спеціальні засоби:
• скраби,
• очищуючі маски,
• креми-пілінги.
Порада косметолога: Як скраб можна успішно використовувати кавову гущу, що містить вітамін Е і абсолютно позбавлена будь-яких алергенів.
Ввечері, готуючись до сну, ти, звичайно, скидаєш одяг, в якому ходила вдень, і натягаєш свою улюблену піджаму. Запам’ятай нехитре правило: так само, як одяг з тіла, щовечора треба зняти “make-up” з обличчя, тобто очистити його від макіяжу. Це не той випадок, коли можна відкласти на завтра те, що не хочеться зробити сьогодні. Бо, інакше, вранці у дзеркалі, замість привабливої юнки, ти можеш побачити потвору з посірілою шкірою, червоними повіками та чорними колами під очима.
Крок 1. Змий туш та тіні з повік. Радимо використовувати спеціальні засоби, що призначені саме для очищення чутливої шкіри навколо очей.
Крок 2. Очисти решту обличчя за допомогою спеціального засобу для вмивання чи косметичного молочка.
Крок 3. Зніми рештки молочка за допомогою тоніка.
Порада косметолога: Для щоденного очищення шкіри від макіяжу підійдуть також ефірні масла, що продаються в аптеці:
• для сухої – мигдальне масло (покращує регенерацію клітин шкіри);
• для нормальної шкіри – оливкове масло (живить шкіру, надає їй матового кольору);
• для жирної шкіри – кунжутне або сезамове масло (глибоко проникає в клітини шкіри й очищує); добре також двічі на день протирати 1% саліциловим спиртом;
• для проблемної – масло виноградних кісточок (знімає запалення).
Макіяж з очей можна знімати за допомогою звичайного дитячого крему.
Отже, присвяти лише 15 хвилин щовечора для очищення шкіри обличчя, і отриманий результат виправдає затрачені зусилля! А головне – його одразу побачать усі оточуючі!
В номері:
ТОБІ Зірки ТОБІ Подруга ЗДОРОВ’Я Літсторінка Слухай Дивись Читай | ТОВ «Ходер». 2009 р. | ||
|
- розробка сайту |