Tobi потрібно це знати
RSS

Мандри у віртуальному світі

admin | 25 травня, 2012 р.

mandry_u_WebІнтернет-спілкування сьогодні є мега-популярним. Збільшується кількість  сайтів, створюються нові програми та візуальні ефекти, росте число бажаючих долучитися до віртуальної аудиторії, яка завжди готова приймати нових співрозмовників.

Твоє особисте життя не складається, традиційні способи знайомства надто банальні і не приносять бажаного результату? А тут, в Інтернеті, перед тобою одразу тисячі хлопців, причому, на будь-який смак. Вони посміхаються з яскравих фотографій, розповідають про себе в подробицях і хочуть спілкуватися! І ось ти впевнено сідаєш за клавіатуру, з головою поринаючи в інший світ…

Чати бувають різними

Чат (у перекладі з англійської -„невимушене спілкування”) дає можливість комунікації у реальному часі. Ти можеш знайти співрозмовників відповідно до своїх зацікавлень, оскільки чати охоплюють найрізноманітніші галузі та створюють клуби за інтересами. Майже кожен чат має тематичні „кімнати”, даючи можливість обрати, скажімо, романтичні знайомства чи просто спілкування.

Комунікація в режимі реального часу знімає низку психологічних бар’єрів. Люди збираються, щоб поговорити, а відстань між користувачами не відчувається. Тут усе легко. А якщо не бажаєш продовжувати спілкування з певними людьми, то їх можна просто „видалити” за допомогою спеціальної функції.

Отож, для чату тобі потрібно придумати віртуальне ім’я („нік”) і, якщо є бажання, розмістити свою фотографію. Як показує практика, шанси познайомитися з цікавим співрозмовником зростають увечері. Якщо хочеш зробити спілкування з якоюсь конкретною людиною комфортнішим, скористайся так званим „приватом” – функцією, де можна розмовляти лише вдвох, і ніхто вам не заважатиме.

Кожен Інтернет-провайдер (Rambler, G-mail, Mail.ru, Yahoo, Ukr.net) має можливість чат-спілкування (Mail.ru.Agent, Gmail-chat, Bizzare та інші). До речі, найпопулярнішим Інтернет-провайдером в Україні вважається Ukr.net, а чатом – Bizzare.

Серед недоліків чату – можливість однієї особи вдавати із себе кількох людей. Скажімо, представляючись сьогодні сімнадцятирічним студентом-геологом, а завтра – тридцятип’ятирічним банкіром, один і той самий „мачо” здатний „крутити голову” одночасно різним дівчатам. Простежити це майже неможливо.

В контакті та не тільки

В Україні, як і в багатьох інших країнах колишнього СНД, спостерігається справжній „бум” на так звані соціальні мережі. Багато користувачів Інтернету реєструються хоча би на двох таких сайтах. А дехто взагалі прагне залишити свої дані, фото та коментарі на якомога більшій їх кількості. Чому так відбувається? В чому полягає феномен цих мереж?

Соціальна мережа – соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає зв’язки між ними через різноманітні соціальні стосунки, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними узами.

Сайти соціальної мережі за типами можна розділити, скажімо, так: для пошуку людей, розваг, роботи, бізнесу, збору новин, для відео, аудіо, фото.

Загальнотематичні соціальні мережі мають велику популярність. Ці сайти акумулювали в себе величезну базу контактів та профілів, з яких можна багато чого дізнатися про людину та її уподобання. Вони приваблюють можливістю зустрічі зі старими друзями, знайомими, легкого контакту з друзями друзів. Більшість сайтів соціальних мереж в Інтернеті є відкритими, дозволяючи будь-кому приєднатися до своєї аудиторії. Кожен із них має певну особливість. Ти маєш змогу розміщувати свої альбоми з фотографіями, оцінити та прокоментувати фото інших користувачів, створити клуб за інтересами, запросивши туди кого завгодно чи самій вступити в ті, що вже існують на сайті. Окрім того, до твоїх послуг розваги – музика, відеоролики. Тут завжди весело і цікаво.

Facebook – одна з найбільших соціальних мереж у світі, віддзеркалює університетські спільноти, нараховує більше 90 мільйонів зареєстрованих осіб. Дає можливість шукати людей за адресною книгою G-mail, Yahoo, Hotmail та імпортувати контакт, запросити навіть тих друзів, які тут не зареєстровані. На початках цей сайт був закритою соціальною мережею студентів, а тепер сервіс та реєстрація є загальнодоступними. Vkontakte.ru - російський проект, який став дуже популярним і серед української аудиторії. Дає широкі функціональні можливості, є одним з найбільш відвідуваних. Нещодавно сайт українізували, що збільшило кількість користувачів. Дає можливість розміщувати та коментувати фотографії, аудіофайли та відеоролики, створювати групи та організовувати зустрічі, дізнаватися новини, розмістити своє резюме, змінювати налаштування для максимальної зручності.

Folk - українська соціальна мережа. Основним її завданням є забезпечення можливості активного україномовного спілкування в Інтернеті. Водночас, після реєстрації користувач може вибрати мову інтерфейсу на свій смак. Сайт перекладений на 27 мов. За його допомогою можна вести власний блог, ділитися фотографіями, відео- та аудіоматеріалами, відшуковувати старих та знаходити нових друзів. Розробники декларують його як аналог таких мереж як Myspace і Facebook.

Connect – молодіжна соціальна мережа, український аналог англомовного сервісу Facebook. Позиціонує себе як сайт українського студентства. Дозволяє знайти однокласників, одногрупників, старих та нових друзів. До каталогу сайту, який постійно поповнюється новими записами, входять найвідоміші вузи України. Користувачам доступний пошук людей за різними параметрами (назва навчального закладу, рік випуску, факультет, стать, вік), оцінка та коментарі фотографій, функція чату.

Мой Круг – соціальна мережа для пошуку вакансій, дає додаткові можливості у працевлаштуванні, розширює коло професійних контактів. У профілі сайту можна розповісти не лише про свої інтереси, а й про професійні навички, вказати перелік попередніх місць роботи, презентувати себе як спеціаліста в певній галузі. Функції цього сайту сприяють процесу пошуку роботи. Можливе налагодження корисних ділових контактів.

Твіттер (походить від англійського слова «щебетати», «теревенити») – система, що дозволяє користувачам відправляти короткі тексти (до 140 символів), використовуючи веб-інтерфейс, SMS, засоби миттєвого обміну повідомленнями тощо. Особливістю Твіттера є публічна доступність повідомлень, що там розміщуються, і саме це робить її схожою з блогами. Багато хто порівнює Твіттер із чатом. Думки, події, ситуації, посилання на новини, статті, фотографії, відео, музику і сервіси, – все це живим потоком іде в Твіттері. В цілому, механізм схожий з іншими блог-сервісами, скажімо, також додаєш у друзі цікавих людей (тут це називається «зафоллувати», що значить «слідувати»). Реєстрація на Твіттері дуже проста і, як стверджують досвідчені твіттеряни, не потрібно боятися англомовного інтерфейсу. Вважається, що Твіттер приніс у світ особливий стиль спілкування – лаконічний, стиснутий, але змістовний, що вчить висловлювати свої думки коротко й чітко. Не дивуйся і не засмучуйся, якщо на початках не знатимеш, про що писати, – читай інших. Напиши кілька повідомлень на свій мікроблог і спокійно вирушай «фоллувати» лідерів українського чи російського коммюніті (а такі об’єднання вже давно існують). Спостереження за ними допоможе зрозуміти одну просту річ: в Твіттер люди пишуть про прості буденні речі, які цікаві їм чимось тут і зараз.

LiveJournal.com (в перекладі, – „живий журнал” або, як часто кажуть, „ЖЖ”) також є популярною соціальною мережею. Насамперед тому, що його можна використовувати як особистий щоденник. Віртуальні сповіді приваблюють не лише бажаючих висловитися, але й тих, хто любить з ними ознайомлюватися. Без „ЖЖ” уже просто не уявляють себе ті, для кого першочерговим завданням є самовираження і можливість бути почутим поміж тих, хто прагне контактувати з однодумцями.

SКYPE – це програма, яка дає можливість аудіовізуального спілкування (за допомогою веб-камер, навушників та мікрофонів). Окрім того, вона теж містить чат – індивідуальний або загальний.

Із цього боку екрану

В Інтернеті інформація про людину подається в дещо прикрашеному вигляді. Так само можеш вчинити і ти, подаючи себе у вигідному світлі. Якщо ти не маєш наміру зустрічатися зі співрозмовником у „реалі”, проблем не виникне. Можна довго вдавати із себе якийсь досконалий образ, але якщо одного дня таки доведеться зняти маску, ви обоє будете розчаровані. Не варто мати забагато ілюзій щодо свого віртуального співрозмовника. Часто буває так, що люди годинами спілкуються в чаті, а зустрівшись, розуміють, що у них мало спільного. Ейфорія може обернутися повним спустошенням. Цим пояснюється страх зустрічі в реальному світі, з якою багато хто зволікає, не бажаючи втратити відчуття інтриги. Фотографія, навіть якщо на ній справді зображена та людина, з якою спілкуєшся, не здатна передати її справжню сутність.

Кібер-простір відкриває перед тобою безліч спокус. Там усе легко. Легко вигадати собі нове життя, так само легко зобразити його іншим. Легко бути всемогутньою та найкрасивішою. Легко знайти нового співрозмовника або ж позбутися його. А якщо все це набридне, -одного дня просто зникнути і розпочати все з чистої сторінки.

Інтернет – це інший вимір, непередбачуваний і байдужий. Життя у ньому – несправжнє. Віртуальний світ закривається разом із програмою. Пам’ятай, що це один з альтернативних способів знайомства і спілкування, і не роби його для себе основним. „Онлайнові” друзі не подарують тобі щиру посмішку, тут ти не відчуєш гіпнотизуючого погляду чи доторку того, хто подобається. Віртуальних історій існує безліч. Деякі з них закінчуються хеппі-ендом, деякі – особистою драмою. Вибір за тобою.

Журнал «Тобі»

В номері: